Koronavirüs Son Durum - Corona Virüs Son Dakika - Covid 19
Haberler.com

KORONAVİRÜS

Koronavirüs son durum ve corona virüs - covid 19 son dakika haberleri

Koronavirüs son dakika haberlerini ve Koronavirüs son durum hakkında gelişmeleri bu sayfadan takip edin. Koronavirüs ile ilgili tüm bilgiler ve istatistikler.

Koronavirüs ile ilgili istatistikler Habermetre tarafından sağlanmaktadır.
ÜlkeToplam
Vaka
Yeni
Vaka
Toplam
Ölüm
Yeni
Ölüm
Toplam
İyileşen
Tedavi
Sürecinde
Durumu
Kritik
1Dünya267.667.243+280.4645.291.236+4.789241.061.53321.314.47488.307
2Asya82.744.116+40.5311.226.475+77280.003.2651.514.37630.464
3Avrupa76.529.175+231.0181.445.966+3.68867.047.3378.035.87222.713
4Kuzey Amerika60.028.487+3.5061.205.174+29048.298.33210.524.98120.380
5ABD50.270.136812.20539.742.8679.715.06414.377
6Güney Amerika39.123.609+2.9071.184.729+2437.194.200744.68012.795
7Hindistan34.656.822473.95234.089.13793.7338.944
8Brezilya22.157.726616.06721.386.271155.3888.318
9Birleşik Krallık10.560.341145.8269.300.6981.113.817901
10Rusya9.895.597+30.752284.823+1.1798.602.0671.008.7072.300
11Türkiye8.943.83778.2158.486.689378.9331.128
12Afrika8.858.988+681224.567+78.177.934456.4871.807
13Fransa7.987.591119.8997.211.059656.6332.351
14Almanya6.309.552+38.791104.741+3805.225.700979.1114.636
15İran6.144.644+3.309130.446+905.943.46770.7313.185
16Arjantin5.346.242116.7035.205.53424.005687
17İspanya5.246.76688.2374.937.402221.127814
18İtalya5.152.264+17.959134.472+864.768.578249.214791
19Kolombiya5.084.466128.8744.925.44430.148342
20Endonezya4.258.340+264143.909+164.109.0685.363
21Meksika3.905.319+3.304295.601+2893.262.422347.2964.798
22Polonya3.732.589+28.54286.796+5923.194.731451.0622.026
23Ukrayna3.519.981+9.37189.436+4503.109.423321.122177
24Güney Afrika3.051.22290.0022.864.64896.572546
25Filipinler2.835.593+37049.761+1712.773.32212.510899
26Hollanda2.808.892+18.06219.842+722.193.044596.006633
27Malezya2.667.99930.7182.576.87060.411437
28Çekya2.282.212+19.48234.034+611.963.455284.7231.040
29Peru2.246.633201.450N/AN/A997
30Tayland2.152.384+3.61821.033+382.067.14964.2021.369
31Irak2.086.192+60623.931+122.052.6569.60597
32Belçika1.879.784+10.87827.360+411.395.359457.065817
33Kanada1.815.21529.8271.756.18529.203497
34Romanya1.789.539+1.27957.360+861.707.96824.211807
35Şili1.776.599+1.38738.541+61.672.90765.151685
36Japonya1.728.113+9818.367+21.708.92482227
37Bangladeş1.578.288+27728.016+61.543.2047.0681.394
38Vietnam1.352.122+14.59926.930+2301.036.393288.7997.506
39İsrail1.347.877+4038.2101.333.4836.184106
40Pakistan1.287.703+31028.793+91.247.06611.844783
41Sırbistan1.268.787+1.67512.036+411.218.98137.770194
42İsveç1.222.89215.1511.164.01943.72254
43Avusturya1.212.999+5.66312.979+581.109.97290.048638
44Portekiz1.172.42018.5721.093.26460.584133
45Macaristan1.168.728+6.84936.048+213948.385184.295607
46İsviçre1.085.677+5.58711.708+4879.693194.276250
47Ürdün988.15911.817911.90564.4371.190
48Yunanistan984.301+5.89918.901+86896.00969.391709
49Kazakistan977.031+70412.802+11944.48519.744528
50Küba963.347+788.311954.57246416
51Fas950.80114.788933.4162.597347
52Gürcistan875.806+4.22612.519+53817.96345.324
53Nepal823.357+25511.547+2805.5716.239114
54Slovakya748.969+9.42515.095+91616.734117.140629
55BAE742.4382.149737.4812.808
56Tunus718.69625.407691.9231.36653
57Bulgaristan707.88529.163579.05999.663627
58Lübnan681.3328.795637.83434.703186
59Belarus667.893+1.7565.210+17657.1095.574
60Hırvatistan639.778+4.75111.383+54601.17427.221320
61Guatemala620.43515.999603.3461.0905
62İrlanda602.7265.707465.420131.599117
63Azerbeycan599.713+1.2108.019+15569.23822.456
64Sri Lanka569.743+57214.533+28543.46711.743
65Kosta Rika567.7067.324556.7813.60173
66Suudi Arabistan550.043+468.849+2539.2051.98929
67Bolivya546.155+1.48919.264+17499.56427.327220
68Ekvador529.45633.488443.88052.088759
69Danimarka529.210+6.6292.972+7459.46266.77666
70Myanmar524.63819.146500.7014.791
71Güney Kore489.484+7.1744.020+63413.74071.724840
72Litvanya484.537+1.9826.901+10449.42428.212130
73Panama479.5637.379469.1892.99520
74Paraguay463.47916.484446.30469155
75Venezuela435.8255.208423.2937.324681
76Slovenya434.679+1.8475.354+18403.33125.994259
77Filistin432.6024.555424.4193.62858
78Kuveyt413.5552.465410.7683223
79Dominik Cumhuriyeti409.0024.212403.2571.533154
80Uruguay401.3406.137393.0992.10417
81Moğolistan384.288+3102.023+3313.25669.009192
82Okyanusya382.147+1.8214.310+8339.75938.078148
83Honduras378.397+4610.416122.374245.60752
84Libya376.378+5095.518+4359.73311.127
85Etiyopya372.4626.808349.84615.808192
86Moldova367.3399.270351.5816.488234
87Mısır364.92220.821303.36840.73390
88Ermenistan341.468+4107.728+10322.81410.926
89Umman304.654+234.113300.0574841
90Norveç294.7541.134+4288.952204.66890
91Bosna Hersek279.820+64112.854+40192.21874.748
92Bahreyn277.8941.394276.1653351
93Singapur270.588771261.6388.17943
94Letonya259.215+7964.325+25243.75111.139124
95Kenya255.5445.337248.4521.7552
96Katar244.708+163611241.7972.30012
97Estonya226.304+4691.836+10210.21314.25530
98Avustralya222.260+1.7012.072+7202.15918.02978
99Kuzey Makedonya218.194+4197.688+14204.6855.821
100Nijerya214.8962.980207.4954.42111
101Cezayir211.8596.114145.51160.23420
102Zambiya210.436+623.668206.50126711
103Arnavutluk202.2953.122192.9676.20623
104Finlandiya197.476+1.2961.395+1146.000150.08160
105Botsvana195.5522.420192.4526801
106Özbekistan194.904+2011.425+1191.6021.87723
107Kırgızistan183.744+322.762178.7772.205131
108Karadağ158.8382.334154.4952.00960
109Afganistan157.542+337.317+1141.4908.7351.124
110Mozambik152.1201.941149.5756048
111Zimbabve145.6324.718129.00611.90812
112Kıbrıs138.157602124.37013.18545
113Gana131.2461.228129.3266925
114Namibya130.0513.574125.5409371
115Uganda127.755+473.261+397.69726.797100
116Kamboçya120.300+142.971+4116.655674
117El Salvador119.8033.790+1102.98213.031246
118Kamerun107.1481.804102.7162.628152
119Ruanda100.4491.34345.52253.584
120Çin99.371+744.63693.6021.13322
121Maldivler92.50125590.4011.84523
122Lüksemburg91.90888885.7925.22823
123Jamaika91.5542.41163.22325.9209
124Laos83.291+1.209219+57.33975.733
125Trinidad ve Tobago76.6012.30361.39612.90222
126Senegal74.043+71.88672.120372
127Angola65.3011.73563.3512153
128Réunion63.86339159.6853.78734
129Malavi62.0152.30758.82688267
130Fildişi Sahili61.84470660.890248
131DRC58.8581.11350.9306.815
132Guadeloupe55.2847482.25052.28623
133Fiji52.567+269751.141729
134Surinam51.083+311.175+129.58320.32510
135Suriye48.8012.78829.96516.048
136Esvatini48.3581.24845.2841.82611
137Fransız Polinezyası46.324636N/AN/A7
138Fransız Guyanası46.26132911.25434.6788
139Martinik45.50171810444.6791
140Madagaskar44.80097243.11970922
141Sudan44.1703.20035.7865.184
142Malta40.188+8746837.9451.7754
143Moritanya39.62184438.05871915
144Cape Verde38.46035137.98412523
145Guyana38.2611.00936.31993316
146Gabon37.51128133.4243.8068
147Papua Yeni Gine35.66257334.6454447
148Belize30.88858229.34296410
149Gine30.79838829.75365749
150Togo26.32624325.929154
151Barbados26.30624023.6792.387
152Tanzanya26.270730N/AN/A7
153Haiti25.63875021.7463.142
154Benin24.86316124.5461565
155Seyşeller23.53712722.912498
156Somali23.0511.33112.3259.395
157Bahamalar22.84670521.6444974
158Mauritius22.25145520.5111.285
159Lesotho21.83866313.7417.434
160Mayotte21.0431852.96417.894
161Burundi20.523+503877319.712
162Doğu Timor19.82912219.7025
163Kanal Adaları19.70610517.4212.180
164Kongo19.06635912.4216.286
165İzlanda18.896+1313517.5381.3235
166Andorra18.81513316.5822.1004
167Mali18.11261915.3452.148
168Curaçao17.50218017.2201023
169Nikaragua17.3282104.22512.893
170Tajikistan17.09512416.9665
171Tayvan16.688+584815.658182
172Aruba16.48417516.11819114
173Burkina Faso16.33429015.604440
174Brunei15.244+159815.0281181
175Ekvator Ginesi13.59917513.346781
176Cibuti13.50818813.29426
177Saint Lucia13.060+828312.6661115
178Güney Sudan12.82613312.4632302
179Yeni Zelanda12.516+88446.0096.46348
180Hong Kong12.47221312.153106
181Yeni Kaledonya12.321+30280+111.8252168
182Man Adası12.1476611.0591.0221
183Orta Afrika Cumhuriyeti11.7421016.8594.7822
184Yemen10.0431.9556.9231.16523
185Gambiya9.9983429.641151
186Cayman Adaları7.724+6194.0703.64514
187Eritre7.513627.311140
188Cebelitarık7.4021007.032270
189Nijer7.0992656.751832
190Guinea-Bissau6.4441496.27916
191Sierra Leone6.405121N/AN/A
192San Marino6.217945.7723513
193Dominika6.142425.674426
194Grenada5.9102005.643672
195Liberya5.8292875.523192
196Bermuda5.760+91065.62331
197Çad5.7011814.874646
198Vincent Grenadinler5.645765.0964737
199Lihtenştayn5.050644.60038618
200Sint Maarten4.613754.5092910
201Comoros4.554+61514.32479
202Antigua ve Barbuda4.1481174.019121
203Faeroe Adaları4.053133.4445967
204Aziz Martin3.973561.3992.5187
205Monako3.942363.7431631
206Sao Tome and Principe3.733563.6752
207Turks ve Caicos Adaları3.107253.05527
208Karayip Hollandası3.073222.876175
209Britanya Virjin Adaları2.81638N/AN/A7
210Saint Kitts ve Nevis2.791282.753101
211Butan2.642+132.62514
212Grönland1.6631.4312322
213St. Barth1.6036N/AN/A
214Anguilla1.46941.38382
215Diamond Princess712136990
216Wallis and Futuna45474389
217Saint Pierre Miquelon916031
218Malvinas Adaları83N/AN/A
219Macao77770
220Montserrat441421
221Vatikan Şehri27270
222Solomon Islands20200
223Batı Sahra10181
224MS Zaandam9270
225Palau880
226Vanuatu6150
227Marshall Islands440
228Samoa330
229Saint Helena220
230Micronesia110
231Tonga110
232Dünya267.667.243+280.4645.291.236+4.789241.061.53321.314.47488.307
Devamı için Tıklayın

Koronavirüs nedir? Koronavirüs (coronavirüs), genellikle grip veya nezle ile karıştırılan solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarına yol açan virüs türüdür. Kuşlarda ve memeli hayvanlarda hastalıklara neden olsa da mutasyona uğrayarak insanlara bulaşan türleri ölümcül risk teşkil ediyor. İnsanlarda görülen 7 çeşit corona virüs vardır. Pandemik hastalık türü olarak ilan edilen koronavirüsün ölüme neden olan ve Çin'de ortaya çıkan yeni tipi ise Covid-19 adıyla tanımlanıyor.


Habermetre'den alınan istatistiklere göre; koronavirüs son durum, grafikler ve anlık rakamlar ile bu sayfada yer alıyor. Ayrıca, dünya genelinde rastlanan koronavirüs vaka sayısı, ölü sayısı ve koronavirüsten kurtarılan vaka oranını sayfada yer alan tablodan takip edebilirsiniz. Anlık rakamların yer aldığı tablodan; ülkelere göre toplam coronavirüs vaka sayısı, yeni vaka sayıları, ölü sayıları ve durumu ciddi olan hastaların oranlarını da görebilirsiniz.

Koronavirüs Haberleri

title
sakarya escort adapazarı escort sakarya escort bayan escort sakarya nevşehir escort
serdivan escorthendek escortferizli escortserdivan escortgeyve escortakyazı escortkarasu escortsapanca escortserdivan escort