Koronavirüs Son Durum - Corona Virüs Son Dakika - Covid 19
Haberler

KORONAVİRÜS

Koronavirüs son durum ve corona virüs - covid 19 son dakika haberleri

Koronavirüs son dakika haberlerini ve Koronavirüs son durum hakkında gelişmeleri bu sayfadan takip edin. Koronavirüs ile ilgili tüm bilgiler ve istatistikler.

Koronavirüs ile ilgili istatistikler Habermetre tarafından sağlanmaktadır.
ÜlkeToplam
Vaka
Yeni
Vaka
Toplam
Ölüm
Yeni
Ölüm
Toplam
İyileşen
Tedavi
Sürecinde
Durumu
Kritik
1Dünya352.130.548+150.8855.614.795+257279.853.05766.662.69695.723
2Avrupa113.856.5821.593.09886.456.61425.806.87019.491
3Asya94.970.331+85.5041.279.659+7487.710.8245.979.84826.214
4Kuzey Amerika84.304.004+20.9291.294.981+10154.585.48628.423.53732.456
5ABD71.925.931889.19744.365.66926.671.06525.713
6Güney Amerika45.832.712+3.7141.204.720+2440.251.8864.376.10614.283
7Hindistan39.543.328489.89636.804.1452.249.2878.944
8Brezilya24.044.437623.14521.851.9221.569.3708.318
9Fransa16.692.432128.62910.189.1906.374.6133.746
10Birleşik Krallık15.859.288153.86212.222.3723.483.054664
11Rusya11.108.191326.11210.023.622758.4572.300
12Türkiye10.947.12985.96910.238.136623.0241.128
13Afrika10.749.942+1236.8199.531.438981.6852.829
14İtalya9.923.678143.5237.045.2492.734.9061.685
15İspanya8.975.45891.7415.443.6323.440.0852.202
16Almanya8.717.145117.3547.273.1001.326.6912.447
17Arjantin7.862.536119.1686.863.102880.2662.562
18İran6.250.490132.2306.080.34337.9171.208
19Kolombiya5.740.179132.2405.441.021166.918342
20Meksika4.667.829+20.872303.183+983.704.448660.1984.798
21Polonya4.518.218103.8443.847.805566.5691.239
22Endonezya4.286.378144.2204.123.26718.891
23Hollanda3.889.66921.2113.019.349849.109273
24Ukrayna3.857.45599.2153.582.908175.332177
25Güney Afrika3.581.35994.1173.411.55575.687546
26Filipinler3.417.21653.4723.090.164273.5801.371
27Peru2.946.151204.323N/AN/A1.188
28Kanada2.921.36932.5972.593.511295.2611.130
29Malezya2.832.94531.8922.755.93345.120143
30Çekya2.750.86537.0342.493.865219.966202
31Belçika2.697.23928.7802.002.098666.361367
32Okyanusya2.416.256+40.7375.503+581.316.1031.094.650450
33Tayland2.384.639+7.13922.048+132.280.10982.482588
34Avustralya2.239.310+40.6623.161+581.162.6191.073.530404
35Portekiz2.221.82519.5691.712.467489.789160
36İsrail2.212.5968.3931.761.974442.229732
37Japonya2.169.653+48.41118.506+161.814.088337.059439
38Irak2.154.23724.2872.078.42251.52889
39Vietnam2.141.42236.7191.804.849299.8544.707
40Romanya2.017.12959.5471.820.743136.839599
41Şili1.965.39339.5121.758.119167.762401
42İsviçre1.871.34012.6751.224.837633.828238
43Yunanistan1.793.31122.6351.545.666225.010665
44İsveç1.784.00515.6391.268.666499.700105
45Bangladeş1.685.13628.2231.556.861100.0521.349
46Avusturya1.600.04113.9911.377.812208.238192
47Sırbistan1.544.90013.2711.305.094226.535115
48Macaristan1.401.45740.8221.193.210167.425201
49Pakistan1.374.800+7.19529.105+81.269.07876.6171.113
50Danimarka1.343.6643.608939.262400.79442
51Kazakistan1.157.681+11.34013.142+8993.940150.599528
52İrlanda1.145.9686.087685.470454.41179
53Ürdün1.141.04813.0731.082.20745.768680
54Fas1.098.41315.1321.015.24968.032293
55Gürcistan1.051.44514.701962.03574.709
56Küba1.022.1128.363997.15916.59050
57Slovakya917.91917.643845.31954.957309
58Nepal910.39411.655821.69977.040100
59Bulgaristan880.22832.664645.143202.421550
60Hırvatistan877.06013.407800.06663.587193
61Lübnan865.2299.487682.977172.765186
62Tunus846.76125.954718.915101.892145
63BAE825.6992.214768.34355.142
64Bolivya813.609+3.38120.630+22647.767145.212220
65Güney Kore741.413+7.5116.565+25602.123132.725418
66Belarus726.8605.933719.5811.346
67Guatemala669.83016.268619.60433.9585
68Ekvador664.66434.287N/AN/A759
69Suudi Arabistan652.3548.920599.83443.600655
70Panama644.6837.598553.74283.34335
71Kosta Rika643.4967.451570.48165.564104
72Azerbeycan633.7318.610612.29212.829
73Norveç622.5961.41488.952532.23067
74Litvanya608.5587.758539.03361.76793
75Slovenya603.3415.773485.053112.515135
76Sri Lanka601.88615.299576.11410.473
77Uruguay588.9956.308508.89873.789108
78Dominik Cumhuriyeti539.5804.287507.70227.591220
79Paraguay536.97716.970466.47453.533150
80Myanmar534.07119.310512.2012.560
81Kuveyt497.4542.486450.46244.50661
82Venezuela469.5665.405447.17116.990191
83Etiyopya462.1077.244386.15268.711364
84Filistin454.0344.787438.17311.07457
85Moğolistan428.350+2.0892.094313.256113.000192
86Finlandiya426.8261.81546.000379.01161
87Mısır410.09822.368343.97143.759122
88Moldova409.39710.522370.99327.882131
89Libya405.4255.921388.09611.408142
90Honduras388.43610.482127.029250.925113
91Ermenistan351.7118.028334.2189.465
92Letonya335.5414.795283.19347.55389
93Bahreyn330.6211.399302.23226.99010
94Bosna Hersek329.56913.984192.218123.367
95Katar323.345634285.08137.63097
96Umman322.4384.128305.67512.63512
97Kenya320.2295.554291.36123.31446
98Singapur313.772848299.44813.4769
99Zambiya301.6303.895291.2446.491125
100Estonya291.4262.005244.71044.71117
101Kuzey Makedonya256.2818.218227.49220.571
102Nijerya252.1873.124226.40822.65511
103Arnavutluk248.0703.305220.68424.08123
104Botsvana243.9462.544235.0306.3721
105Kıbrıs239.073712124.370113.99160
106Cezayir236.6706.495159.63670.53939
107Zimbabve228.2545.294213.2999.66112
108Mozambik222.5962.157202.16018.27913
109Özbekistan215.063+1.2961.542+2204.2179.30423
110Karadağ213.1402.513201.0479.58060
111Kırgızistan195.820+4262.851+2183.5179.452131
112Uganda160.3523.47499.07957.799393
113Afganistan159.6497.393146.2585.9981.124
114Gana155.4961.367150.5953.5345
115Namibya155.2553.914144.7426.59929
116Lüksemburg137.570943109.38127.24615
117Réunion133.61746286.66946.48660
118Laos129.9535267.660121.767
119Ruanda128.0091.43245.52281.0553
120El Salvador127.0123.855117.7535.404112
121Kamboçya121.066+403.015117.232819
122Jamaika119.5652.59468.27448.6977
123Maldivler117.461270102.54214.64925
124Kamerun114.1131.867106.0506.19613
125Trinidad ve Tobago106.4173.30284.29218.82322
126Çin105.660+574.63698.2702.75411
127Angola96.5821.88887.2227.4724
128Guadeloupe94.7657622.25091.75323
129Senegal84.2951.92577.7504.62014
130DRC84.2831.27850.93032.075
131Malavi83.8232.52367.75613.54467
132Fildişi Sahili80.17677976.8312.566
133Fransız Guyanası72.81935911.25461.20616
134Martinik71.19381310470.27635
135Surinam70.074+3331.239+249.21119.6249
136Esvatini68.0811.36966.39731511
137Malta65.86953259.1646.1736
138Fiji60.93176856.2813.882
139Moritanya57.38492748.7887.66930
140Madagaskar57.3751.22352.0124.140224
141Guyana57.2271.13442.31913.77419
142Cape Verde55.30638953.4481.46923
143İzlanda54.5794443.73210.8033
144Sudan53.9593.39340.32910.237
145Suriye50.9852.96836.20311.814
146Fransız Polinezyası47.470636N/AN/A7
147Gabon45.90930040.7044.90512
148Belize45.75361635.6749.4634
149Barbados39.21227531.7427.195
150Kanal Adaları38.23212635.0513.055
151Burundi36.8683877336.057
152Papua Yeni Gine36.44659635.798527
153Togo36.31326630.7655.282
154Curaçao36.01321629.0536.7443
155Gine35.85741431.6253.81849
156Mayotte35.6911872.96432.540
157Seyşeller34.36714328.9645.260
158Andorra33.02514427.8725.00914
159Tanzanya32.393753N/AN/A7
160Aruba32.32219131.3997327
161Bahamalar32.06872923.6637.67611
162Lesotho32.04969020.99010.369
163Mali29.67770525.3883.584
164Haiti28.47178324.2913.397
165Benin26.30916325.5066405
166Mauritius25.15976224.235162
167Somali24.3221.33513.1829.805
168Kongo23.48537119.2983.816
169Burkina Faso20.51435319.690471
170Doğu Timor19.86812219.73115
171Saint Lucia19.68031615.1244.2406
172Tayvan18.32585116.2441.230
173Nikaragua17.6042154.22513.164
174Tajikistan17.18012416.97185
175Güney Sudan16.67313712.9343.6021
176Brunei16.0849815.6323541
177Ekvator Ginesi15.69017914.5041.0075
178Yeni Zelanda15.625+755214.4401.13317
179Cibuti15.31118914.807315
180Yeni Kaledonya15.19528212.9471.96611
181Faeroe Adaları14.340177.6936.6305
182Man Adası14.1267013.7553011
183Orta Afrika Cumhuriyeti13.6111096.8596.6432
184Hong Kong13.28621312.514559
185Cebelitarık11.83510010.1731.56211
186Cayman Adaları11.666158.0933.5586
187Gambiya11.57234710.1561.0694
188San Marino11.4661079.6751.6845
189Grenada11.344+412059.0252.114
190Yemen10.4851.9957.0511.43923
191Bermuda9.7661127.7681.886
192Grönland9.48542.7616.7209
193Eritre9.297938.712492
194Aziz Martin9.143601.3997.6847
195Sint Maarten9.076787.5891.40913
196Nijer8.5422957.5996481
197Dominika8.517497.733735
198Lihtenştayn7.838737.2385271
199Comoros7.812+11597.56687
200Sierra Leone7.590125N/AN/A
201Monako7.583446.9525874
202Guinea-Bissau7.2111546.4066516
203Liberya7.2082885.7471.1732
204Çad6.8871854.8741.828
205Vincent Grenadinler6.615905.6528737
206Karayip Hollandası6.419275.627765
207Antigua ve Barbuda5.9311225.0457641
208Sao Tome and Principe5.832695.039724
209Britanya Virjin Adaları5.60247N/AN/A8
210Turks ve Caicos Adaları5.524345.2432473
211Saint Kitts ve Nevis5.270+1631+34.6206191
212Butan3.64932.654992
213St. Barth3.2826N/AN/A
214Anguilla2.18771.997183
215Diamond Princess712136990
216Saint Pierre Miquelon6814572241
217Palau502424604
218Wallis and Futuna45474389
219Solomon Islands28920269
220Montserrat1551132222
221Malvinas Adaları85N/AN/A
222Macao79790
223Vatikan Şehri29272
224Samoa18315
225Batı Sahra10181
226MS Zaandam9270
227Vanuatu7160
228Marshall Islands770
229Saint Helena220
230Micronesia110
231Tonga110
232Dünya352.130.548+150.8855.614.795+257279.853.05766.662.69695.723
Devamı için Tıklayın

Koronavirüs nedir? Koronavirüs (coronavirüs), genellikle grip veya nezle ile karıştırılan solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarına yol açan virüs türüdür. Kuşlarda ve memeli hayvanlarda hastalıklara neden olsa da mutasyona uğrayarak insanlara bulaşan türleri ölümcül risk teşkil ediyor. İnsanlarda görülen 7 çeşit corona virüs vardır. Pandemik hastalık türü olarak ilan edilen koronavirüsün ölüme neden olan ve Çin'de ortaya çıkan yeni tipi ise Covid-19 adıyla tanımlanıyor.


Habermetre'den alınan istatistiklere göre; koronavirüs son durum, grafikler ve anlık rakamlar ile bu sayfada yer alıyor. Ayrıca, dünya genelinde rastlanan koronavirüs vaka sayısı, ölü sayısı ve koronavirüsten kurtarılan vaka oranını sayfada yer alan tablodan takip edebilirsiniz. Anlık rakamların yer aldığı tablodan; ülkelere göre toplam coronavirüs vaka sayısı, yeni vaka sayıları, ölü sayıları ve durumu ciddi olan hastaların oranlarını da görebilirsiniz.

Koronavirüs Haberleri

title
sakarya escort adapazarı escort sakarya escort bayan escort sakarya nevşehir escort
serdivan escorthendek escortferizli escortserdivan escortgeyve escortakyazı escortkarasu escortsapanca escortserdivan escort